Chemia budowlana

Wylewki samopoziomujące, masy zalewowe, zaprawy klejowe

Wykonane z nich nawierzchnie, dzięki zastosowaniu dwuspoiwowej, kompozytowej mieszanki zbrojonej włóknem polipropylenowym, posiadają zalety posadzek cementowych i żywicznych. Spełniają ostre wymagania obniżenia minimalnej dopuszczalnej grubości przy jednoczesnym przenoszeniu znacznych obciążeń statycznych i dynamicznych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną odpornością na transport kołowy, uderzenia i bardzo dobrą przyczepnością do podłoża betonowego.

przejdź do kategorii

Impregnaty, lakiery do drewna

Drewno to jeden z najpopularniejszych naturalnych surowców budowlanych. Jest elastyczne i odporne, jednak to jak długo zachowa te cechy, zależy od sposobu jego zabezpieczenia przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami.

przejdź do kategorii

Izolacja budowli

Nieodzownym elementem technicznym budynku jest hydroizolacja. Właściwie wy- konana chroni skutecznie przed wilgocią i wodą, decyduje o prawidłowej eksploa- tacji budynku oraz jest gwarancją jego trwałości. Hydroizolacje stosowane są w tych częściach budynku, które narażone są na bezpośrednie działa- nie wilgoci i wody. Jest to warunek konieczny, aby w domu było sucho i bezpiecznie. Jeśli brakuje izolacji lub uległa ona uszkodzeniu, w przegrodzie budowlanej następuje zwiększenie ilości pary wodnej i wody.

przejdź do kategorii

Materiały do wykończenia elewacji

Dobór materiałów do wykończenia elewacji budynku uzależniony jest od rodzaju termoizolacji, jaką zastosowaliśmy. Jeśli jest to styropian, należy dobrać odpowiednie kleje, grunty oraz tynk. Inne produkty, natomiast, musimy dobrać do wełny mineralnej.

przejdź do kategorii

Farby do drewna, metalu i podłóg

W kategorii tej oferujemy farby do drewna, metalu oraz farby do podłóg. Oferowane przez nas produkty charakteryzują się najwyższą jakością. Na przykład farby do metalu są antykorozyjne oraz nie zawierają metali ciężkich. Farby do podłóg tworzą wyjątkowo twardą powłokę, odporną na ścieranie oraz na działanie czynników atmosferycznych. Emalia akrylowa przeznaczona jest na podłoża drewniane, metalowe, mineralne oraz z twardego PCV.

przejdź do kategorii

Renowacja obiektów zabytkowych

W zależności od potrzeb naszych inwestorów jesteśmy w stanie dostarczyć profesjonalną chemię budowlaną do renowacji zabytków, a przede wszystkim do likwidowania wilgoci w murach.

przejdź do kategorii
Polecani producenci